produkty

Żoliborz Artystyczny w Warszawie

Żoliborz Artystyczny to osiedla mieszkaniowe zlokalizowane na warszawskim Żoliborzu. Stanowią one kontynuację głównych założeń przyświecających projektantom kolonii mieszkalnych, powstających w tym miejscu w okresie międzywojennym. Stanisław i Barbara Brukalscy oraz Bogdan Lachert byli jednymi z twórców kolonii Żoliborza Spółdzielczego, Dziennikarskiego, Oficerskiego i Urzędniczego, gdzie dbałość o standard mieszkania szła w parze z chęcią stworzenia przyjaznej przestrzeni do życia.

Od początku realizacji (2013 rok) powstało tu wiele sklepów, restauracji i kawiarni. Dało to mieszkańcom wiele nowych możliwości spędzania wolnego czasu, zagwarantowało komfort i wygodę.

Żoliborz Artystyczny to jedyne z nielicznych miejsc w Polsce, w którym sztuka przenika codzienność w niewymuszony, całkowicie naturalny sposób. Prace artystów są integralną częścią koncepcji architektonicznej osiedla.

Przy budowie Żoliborza Artystycznego wykorzystano najwyższej jakości materiały, w tym szeroki zakres chemii budowlanej Sopro, która pomogła wyzwolić artystyczny potencjał obiektu.

Zastosowane produkty

produkty

FF 450

Wysokoelastyczna zaprawa klejowa

Wysokolastyczna, cementowa zaprawa klejowa cienkowarstwowa do przyklejania i mocowania płytek ceramicznych, niewrażliwych na przebarwienia kamieni naturalnych i konglomeratów. Przeznaczona do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych, przemysłowych, obszarach wilgotnych i mokrych, basenach, salach operacyjnych, na podłogach i ścianach ogrzewanych oraz na powierzchniach zewnętrznych jak – balkony, tarasy i elewacje.

produkty

KMT

Zaprawa do klinkieru z trasem

Hydraulicznie wiążąca zaprawa cementowa z dodatkiem trasu do muro­wa­nia i fugowania murów z cegły klinkierowej. Zapewnia całkowitą prze­puszczalność pary wodnej przy wysokiej szczelności materiału i nie dopu­sz­cza poprzez swoją elastyczność do powstawa­nia rys skurczo­wych. Spoina muru jest całkowicie odporna na czynniki atmosferyczne, mróz i oddziaływania środowiskowe. Dodatek trasu reńskiego radykal­nie zmnie­jsza ryzyko powstawania wykwitów i przebarwień na spoinie oraz na cegłach.

produkty

Saphir®

Fuga perłowa 1-6 mm

Cementowa, elastyczna, odporna na wodę i zabrudzenia, łatwo zmy­walna za­pra­wa fugowa do spoinowania glazury i terakoty. Nadaje się również do spoinowania płytek o niskiej nasiąkliwości. Gładka powierzchnia fugi, jak również trwałość kolorów wpływają na jej estetyczny wygląd.

produkty

FDF 525

Folia w płynie

Wysokoelastyczna, jednoskładnikowa, mostkująca rysy płynna powłoka z tworzywa sztucznego bez rozpuszczalników, do uszczelniania ścian i podłóg wykładanych płytkami i płytami. Chroni przed wodą działającą bez ciśnienia w obciążonych wilgocią pomieszczeniach, np. łazienkach, natryskach, umywalniach, pomieszczeniach sanitarnych­.

produkty

GD 749

Koncentrat gruntujący do podłoży chłonnych

Wysoko skoncentrowany, nie zawierający rozpuszczalników, szybkoschnący podkład na bazie żywicy syntetycznej, ­jasnoniebieski, przezroczysty po wyschnięciu, do podłoży o dużej i zróżnicowanej chłonności. Do gruntowania jastrychów cementowych i anhydrytowych, płyt gipsowo-kartonowych i gipsowo-włóknowych, tynków cementowo-wapiennych i gipsowych. Przy chłonnych podłożach cementowych podkład rozcieńczyć wodą. W przypadku podłoży gipsowych i anhydrytowych nie rozcieńczać.