produkty

Plac marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Plac marszałka Józefa Piłsudskiego to monumentalny, rozległy plac o wartości symbolicznej, historycznej i architektonicznej. Położony jest w samym centrum stolicy, pomiędzy Ogrodem Saskim, a ulicami Moliera, Królewską, Tokarzewskiego-Karaszewicza i Ossolińskich. Kilkakrotnie zmieniał swoją nazwę. Pierwotnie był to dziedziniec pałacu Saskiego. W XVIII wieku został uregulowany i obudowany domami mieszkalnymi, a następnie monumentalnymi gmachami. Choć historia placu jest niezwykle bogata – dziś służy on przede wszystkim jako miejsce upamiętnienia i przestrzeń reprezentacyjna o wysokiej randze państwowej.

Przebudowa Placu marszałka Józefa Piłsudskiego objęła całkowitą wymianę istniejącej nawierzchni wraz z podbudową oraz modernizacją odwodnienia. Utworzono nawierzchnię z płyt granitowych o pochodzeniu europejskim, dojazdy wyłożone zostały wysokiej jakości kostką betonową, płyty granitowe zafugowane zostały fugą do kostki brukowej Sopro Fuga PFM oraz zaimpregnowane impregnatem pogłębiającym barwę kamieni naturalnych Sopro NFV 705.

Zastosowane produkty

produkty

Fuga PFM

Zaprawa fugowa do kostki brukowej

Cementowa, zawierająca tras, szybkowiążąca zaprawa fugowa do spoinowania okładzin z kostki brukowej i kamienia naturalnego w obszarach lekko, średnio i mocno obciążonych. Dodatek trasu zapobiega powstawaniu wykwitów wapiennych. Szczególnie wskazana do stosowania w obszarach o wysokich obciążeniach mechanicznych na drogach (np. mocno obciążone strefy hamowania, ronda komunikacyjne, ruch samochodów ciężarowych i autobusów), w wysoko obciążonych obszarach usługowych i przemysłowych oraz do budowli ogrodowych i krajobrazowych.

produkty

NFV 705

Impregnat pogłębiający barwę kamieni naturalnych

Specjalny preparat pogłębiający naturalną barwę i strukturę okładzin z kamienia naturalnego, które wydają się zbyt blade lub bezbarwne oraz powinny być dopasowane kolorystycznie.