produkty

Plac Mariacki w Krakowie

Kraków to niezwykłe i magiczne miasto, a krakowski rynek to jedno z najpiękniejszych i najlepiej rozpoznawalnych miejsc na turystycznej mapie Polski – dlatego należy mu się wyjątkowa oprawa. Renowacja kostki brukowej okazała się nie lada wyzwaniem – należało bowiem przyłożyć dużą wagę do historycznego charakteru Placu Mariackiego, pamiętając o aspektach funkcjonalnych i technicznych – zwłaszcza w kontekście dużego obciążenia ruchem.

O renowację i oprawę kostki zadbaliśmy z największą uwagą, dostarczając na plac budowy szereg specjalistycznych produktów z zakresu chemii budowlanej. Stworzyliśmy również dedykowany kolor fugi cementowej do nawierzchni brukowych Sopro BSF 612 – by spacery po historycznej stolicy Polski były jeszcze przyjemniejsze.

Zastosowane produkty

produkty

BSF

Fuga do nawierzchni brukowych i z płyt

Cementowa, zawierająca tras, szybkowiążąca zaprawa szczególnie do spoinowania kostki betonowej w obiektach ogrodowych i architektury krajobrazu oraz średnio i wysoko obciążonych okładzin infrastruktury drogowej, a także obszarów obciążonych oddziaływaniem mrozu i soli. Specjalnie dostosowana do właściwości betonowej kostki brukowej (jak np. wytrzymałość, zachowanie się wobec zmiennych temperatur). Do budowania ciągłych struktur, jak np. kanałów odwadniających, ulic, rond komunikacyjnych oraz do wykończenia placów targowych. Do fugowania nawierzchni z kamiennej kostki brukowej zalecamy Sopro PFM.

produkty

HSF 748

Zaprawa sczepna elastyczna

Jednoskładnikowa, modyfikowana tworzywem sztucznym, zawierająca tras zaprawa zwiększająca przyczepność.
Do zastosowań:
– jako elastyczna zaprawa przyczepna do układania okładzin ceramicznych i kamiennych metodą wibracyjną albo metodą tradycyjną. Szczególnie do układania gresów.
– jako warstwa kontaktowa pod wykonany jastrych zespolony z podłożem.
– jako warstwa kontaktowa do zaprawy drenażowej Sopro DM 610

produkty

DM 610

Zaprawa drenażowa

Zaprawa cementowa zawierająca tras przeznaczona do układania kamienia naturalnego oraz płyt i płytek ceramicznych na zewnątrz. Dzięki specyficznej krzywej przesiewu uzyskuje się podłoże o wysokiej przepuszczalności wody, charakteryzujące się niemal zerowym podciąganiem kapilarnym­. To ogranicza skutecznie szkody wywoływane przez wodę, jak np. wykwity lub uszkodzenia mrozopochodne na balkonach i tarasach, schodach, podestach i innych obszarach zewnętrznych.

produkty

PPU 683

Podkład do fugi dylatacyjnej poliuretanowej

Podkład zwiększający przyczepność fugi dylatacyjnej poliuretanowej Sopro PUD 682 do podłoża.

produkty

PUD 682

Fuga dylatacyjna poliuretanowa

Trwale elastyczna, jednoskładnikowa, nie zawierająca rozpuszczalników, fuga poliuretanowa do wypełniania poziomych i pionowych szczelin dylatacyjnych i łączących. Na powierzchnie ścian i posadzek z betonu, płyt betonowych oraz nawierzchnie z betonowej kostki brukowej, w obszarach podlegających wysokim obciążeniom, jak np. parkingi, centra handlowe, hale magazynowe itp. Nadaje się do wytwarzania trwale elastycznych połączeń pomiędzy podobnymi i różnorodnymi materiałami. Na powierzchnie i drogi z kostki brukowej na ulicach, w ogrodach i terenach kształtowania krajobrazu. Jako podkład zwiększający przyczepność fugi do podłoża zalecamy Sopro PPU 683.