produkty

Pixel House we Wrocławiu

Osiedle mieszkaniowe Pixel House, położone we wrocławskiej dzielnicy Fabryczna to 650 komfortowych, cichych i słonecznych mieszkań oraz rozbudowany pasaż handlowo-usługowy. Obiekt w oryginalny sposób łączy style, formy i nowoczesne rozwiązania architektoniczne. Na ażurowej fasadzie znajdziemy pnącą roślinność, efektowne przeszklenia i elegancki klinkier. Całość pełni rolę izolacji akustycznej, odgradzającej mieszkańców od zgiełku miasta.

Budowa Pixel House wystartowała w pierwszym półroczu 2015 roku, a koniec przewidziany był na czerwiec 2020 roku. Gmach zaprojektowany został przez architektów z pracowni Biura Architektonicznego Bzdęga-Wiśniewski, a inwestorem jest Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Mieszkaniowego „Mój Dom” z siedzibą we Wrocławiu. Powierzchnia użytkowa tej ośmiopiętrowej budowli sięgnie aż 10 tys. m2.

Przy budowie Pixel House wykorzystano bardzo szeroki wachlarz produktów Sopro, na który składały się niezawodne zaprawy klejowe, uszczelnienia oraz wysokiej jakości zaprawy fugowe. Przy zastosowaniu produktów Sopro zostały wykonane prace w ciągach komunikacyjnych, pomieszczeniach handlowych, mieszkaniach, balkonach i tarasach. Dodatkowo wykonano elewacje z cegły klinkierowej oraz izolację fundamentów.

Zastosowane produkty

produkty

AMT 468

Szpachla wyrównawcza z trasem

Stabilna, szybkowiążąca, cementowa, szara zaprawa szpachlowa do wygładzania i napraw powierzchni ścian i podłóg z betonu, tynku, murów, jastrychów. Szczególnie jako tynk wyrównawczy oraz warstwa tworząca spadki w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych oraz na balkonach i tarasach.

produkty

FF 450

Wysokoelastyczna zaprawa klejowa

Wysokolastyczna, cementowa zaprawa klejowa cienkowarstwowa do przyklejania i mocowania płytek ceramicznych, niewrażliwych na przebarwienia kamieni naturalnych i konglomeratów. Przeznaczona do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych, przemysłowych, obszarach wilgotnych i mokrych, basenach, salach operacyjnych, na podłogach i ścianach ogrzewanych oraz na powierzchniach zewnętrznych jak – balkony, tarasy i elewacje.

produkty

FBK 372 extra

Uelastyczniona zaprawa klejowa extra

Uelastyczniona, wzmocniona włóknami, cementowa, cienkowarstwowa zaprawa klejowa do przyklejania i mocowania płytek ceramicznych w pomieszczeniach i na zewnątrz. Przeznaczona do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych, w obszarach wilgotnych i mokrych.

produkty

DSF® 423

Elastyczna zaprawa uszczelniająca dwuskładnikowa

Dwuskładnikowa, wzmocniona włóknami, cementowa zaprawa uszczelniająca do wytwarzania elastycznych powłok, nie przepuszczających wody i mostkujących pęknięcia. Uszczelnienie zespolone balkonów, tarasów, natrysków, pralni, toalet, basenów kąpielowych. Przy renowacji istniejących, trwałych i nośnych okładzin z płytek ceramicznych na balkonach i tarasach (metodą „płytka na płytkę”). Jako uszczelnienie od wewnątrz w zbiornikach wody użytkowej do 6 m głębokości. Posiada certyfikat (abP) niemieckiego nadzoru budowlanego dla powierzchni o wysokim obciążeniu wodą klas A i B (nadzór regulowanych obszarów zastosowań) oraz powierzchni o umiarkowanym obciążeniu wodą klas A0 i B0 zgodnie z instrukcją niemieckiego Związku Rzemiosł Budowlanych (ZDB).

produkty

Saphir®

Fuga perłowa 1-6 mm

Cementowa, elastyczna, odporna na wodę i zabrudzenia, łatwo zmy­walna za­pra­wa fugowa do spoinowania glazury i terakoty. Nadaje się również do spoinowania płytek o niskiej nasiąkliwości. Gładka powierzchnia fugi, jak również trwałość kolorów wpływają na jej estetyczny wygląd.