produkty

Park Rozrywki w Julinku

Takiego projektu w portfolio Sopro jeszcze nie było, a samo miejsce zobowiązuje do kreatywnych, nieszablonowych rozwiązań. Odnowione budynki Państwowej Szkoły Cyrkowej w Julinku to obecnie miejsce, na terenie którego znajdziemy rozbudowany kompleks rozrywkowy, przestrzeń eventową, jak również nowoczesny hotel w pięknym otoczeniu Kampinoskiego Parku Narodowego.

Ten ambitny projekt spodobał nam się tym bardziej, że obejmował pełną rewitalizację kultowej Dużej Areny, która w wyniku wprowadzonych zmian stała się okazałą i nowoczesną przestrzenią eventową. Idealny wybór produktów to również rodzaj sztuki, dlatego bez wahania rekomendowaliśmy wykorzystanie prawdziwych gwiazd z naszego portfolio – elastyczne zaprawy Sopro FF 450 oraz Sopro FF 455, fugę z trasem do kamienia naturalnego Sopro TNF, cementową zaprawę fugową Sopro DF 10® oraz produkty do impregnacji i zabezpieczenia okładzin.

Zastosowane produkty

produkty

DF 10®

Design Fuga Flex 1-10 mm

Cementowa, elastyczna, szybkowiążąca zaprawa fugowa o trwałych barwach i wysokiej wytrzymałości, o klasyfikacji CG2 WA wg PN-EN 13888, nie tworząca osadów wapiennych na powierzchni. Do spoinowania wszystkich okładzin ceramicznych i z kamienia naturalnego. Zwiększona ochrona przed rozwojem pleśni i mikroorganizmów oraz brak osadów wapiennych zapewnia trwale utrzymujący się estetyczny wygląd fugi w pomieszczeniach i na zewnątrz, a szczególnie w obszarach narażonych na oddziaływanie wilgoci. Dzięki efektowi perlenia oraz zastosowaniu technologii Hydrodur® fugę cechuje zwiększona odporność na przenikanie wody i zabrudzenia. Również nadaje się do stosowania na tarasach i balkonach, na podłogach ogrzewanych, w basenach kąpielowych oraz do fugowania cienkich płytek i płyt (≤ 4 mm).

produkty

FF 455

Biała wysokoelastyczna zaprawa klejowa 2-15 mm

Biała, elastyczna, cienkowarstwowa zaprawa cementowa do przyklejania i mocowania jasnych okładzin z kamienia naturalnego, okładzin ceramicznych oraz mozaiki szklanej na ścianach i podłogach ogrzewanych. Produkt o niskiej zawartości chromianów zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII.

produkty

FF 450

Wysokoelastyczna zaprawa klejowa

Wysokolastyczna, cementowa zaprawa klejowa cienkowarstwowa do przyklejania i mocowania płytek ceramicznych, niewrażliwych na przebarwienia kamieni naturalnych i konglomeratów. Przeznaczona do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych, przemysłowych, obszarach wilgotnych i mokrych, basenach, salach operacyjnych, na podłogach i ścianach ogrzewanych oraz na powierzchniach zewnętrznych jak – balkony, tarasy i elewacje.

produkty

TNF 674

Fuga z trasem do kamienia naturalnego 5–40 mm

Cementowa, zawierająca tras, szybkowiążąca zaprawa do spoinowania płyt kamiennych i kostki brukowej w obiektach ogrodowych i architektury krajobrazu oraz lekko i średnio obciążonych okładzin infrastruktury drogowej. Również nadaje się do fugowania płyt z kamienia naturalnego na balkonach i tarasach, przy szerszych spoinach z rustykalną, gruboziarnistą strukturą powierzchni lub wielokątnych płyt łamanych. Zawartość trasu reńskiego radykalnie zmniejsza ryzyko powstawania wykwitów wapiennych. Nadaje się również na podłogi ogrzewane.

produkty

NFS 704

Impregnat do kamieni naturalnych

Przezroczysty impregnat do okładzin z marmuru, kamienia naturalnego i płyt betonowych­ zapewnia długotrwałą ochronę przed plamami z tłuszczów i wody.