produkty

Pałac Goetzów w Brzesku

Pałac Goetzów, wzniesiony przez Jana Albina Goetza Okocimskiego w 1898 roku, to jedna z najwspanialszych rezydencji fabrykanckich końca XIX wieku. Budynek składa się z dwóch piętrowych skrzydeł bocznych połączonych z korpusem głównym za pomocą galerii. Ozdobą wnętrza są figuralne i ornamentalne stiuki plafonów, tapiserie, postarzane lustra, profilowane drewniane stropy, kinkiety i żyrandole oraz wzorzyste podłogi. Zachowały się także nieliczne dzieła sztuki, witraże, meble oraz obrazy będące kopiami dzieł barokowego malarstwa hiszpańskiego, flamandzkiego i włoskiego. Na uwagę zasługuje również część zewnętrzna, czyli 14-hektarowy park w stylu angielskim.

Pałac Goetzów jeszcze do niedawna zapomniany, dziś jest prawdziwą wizytówką Brzeska, a zarazem jednym z najpiękniejszych pałaców na terenie Polski. Tak ambitny projekt wymagał ogromnej wiedzy zespołu wykonawczego i doboru najwyżej jakości chemii budowlanej. O estetykę zabytkowych wnętrz zadbał tu cały szereg rozwiązań Sopro – impregnat do kamieni naturalnych Sopro NFS 704, multifunkcyjna zaprawa klejowa Sopro No.1 400 extra, podkład gruntujący do podłoży niechłonnych Sopro HPS 673 oraz zaprawa fugowa do kostki brukowej Sopro Fuga PFM.

Zastosowane produkty

produkty

No.1 400 extra

Multifunkcyjna, wysokoelastyczna, odkształcalna zaprawa klejowa S1

Multifunkcyjna, wysokoelastyczna, odkształcalna, cementowa zaprawa klejowa do przyklejania i mocowania płytek ceramicznych oraz niewrażliwego na przebarwienia kamienia naturalnego. Szczególnie zalecana do stosowania w basenach kąpielowych, na tarasach, elewacjach, na podłogach i ścianach ogrzewanych oraz w obiektach usługowych i przemysłowych. Również do układania płytek na starych okładzinach metodą „płytka na płytkę”.

produkty

HPS 673

Podkład gruntujący do podłoży niechłonnych

Nie zawierający rozpuszczalników, jasnoszary, zawierający piasek kwarcowy, specjalny preparat gruntujący na bazie dyspersji polimerowej do przygotowania zwartych, gładkich i niechłonnych podłoży przed układaniem płyt i płytek. Nadaje się szczególnie do stosowania na istniejącej okładzinie ceramicznej, jak również do zwiększania ­przyczepności na drewnie, jastrychach asfaltowych, magnezjowych i na przylegających resztkach starego kleju, lakieru i wykładzin PVC.

produkty

Fuga PFM

Zaprawa fugowa do kostki brukowej

Cementowa, zawierająca tras, szybkowiążąca zaprawa fugowa do spoinowania okładzin z kostki brukowej i kamienia naturalnego w obszarach lekko, średnio i mocno obciążonych. Dodatek trasu zapobiega powstawaniu wykwitów wapiennych. Szczególnie wskazana do stosowania w obszarach o wysokich obciążeniach mechanicznych na drogach (np. mocno obciążone strefy hamowania, ronda komunikacyjne, ruch samochodów ciężarowych i autobusów), w wysoko obciążonych obszarach usługowych i przemysłowych oraz do budowli ogrodowych i krajobrazowych.

produkty

NFS 704

Impregnat do kamieni naturalnych

Przezroczysty impregnat do okładzin z marmuru, kamienia naturalnego i płyt betonowych­ zapewnia długotrwałą ochronę przed plamami z tłuszczów i wody.