produkty

Muzeum Pałacu króla Jana III w Wilanowie

Pałac w Wilanowie to barokowa perełka Warszawy, wzniesiona w latach 1677-1696 dla króla Jana III Sobieskiego i rozbudowana (skrzydła boczne) przez kolejnych właścicieli Wilanowa. Budowla zachowała niezmienioną formę mimo zaborów, wojen i okupacji. W jej przestronnych wnętrzach w dalszym ciągu można podziwiać apartamenty królewskie, a wśród nich Gabinety Chiński, Holenderski, Starożytności i Muzeum Potockich. Na tylnej fasadzie pałacu znajduje się piękny XVII-wieczny zegar słoneczny, złożony z trzech tarcz trzymanych przez dostojnego Saturna. Na uwagę zasługuje również wspaniały ogród, którego ozdobą są stylowe rzeźby, fontanny, urokliwe alejki, jezioro oraz potok z kaskadą. To zaciszne i urokliwe miejsce na odpoczynek od zgiełku miasta.

Pałac w Wilanowie posiada długą i bogatą historię. Wielokrotnie był miejscem doniosłych wydarzeń historycznych, takich jak np. pisemna rezygnacja Stanisława Wojciechowskiego ze stanowiska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W takcie II wojny światowej został częściowo zniszczony i ograbiony.

Zastosowane produkty

produkty

KMT

Zaprawa do klinkieru z trasem

Hydraulicznie wiążąca zaprawa cementowa z dodatkiem trasu do muro­wa­nia i fugowania murów z cegły klinkierowej. Zapewnia całkowitą prze­puszczalność pary wodnej przy wysokiej szczelności materiału i nie dopu­sz­cza poprzez swoją elastyczność do powstawa­nia rys skurczo­wych. Spoina muru jest całkowicie odporna na czynniki atmosferyczne, mróz i oddziaływania środowiskowe. Dodatek trasu reńskiego radykal­nie zmnie­jsza ryzyko powstawania wykwitów i przebarwień na spoinie oraz na cegłach.

produkty

DSF® 523

Elastyczna zaprawa uszczelniająca jednoskładnikowa

Jednoskładnikowa, cementowa zaprawa uszczelniająca do wytwarzania elastycznych powłok nie przepuszczających wody i mostkujących pęknięcia. Przy renowacji istniejących, trwałych i nośnych okładzin z płytek ceramicznych na balkonach i tarasach (metodą „płytka na płytkę”). Do stosowania w pomieszczeniach mokrych (łazienkach, natryskach, pralniach, kuchniach) pod okładzinami i wykładzinami z płytek ceramicznych, w basenach kąpielowych, na balkonach i tarasach pod okładzinami i wykładzinami z płytek ceramicznych jak i pod deski tarasowe i płyty na podkładkach dystansowych, w podziemnych częściach budynku, w zbiornikach na wodę użytkową. Posiada Krajową Ocenę Techniczną ITB-KOT-2017/0027.

produkty

EDMB 082

Uszczelka elastomerowa podłogowa

Uszczelka elastomerowa wzmocniona flizeliną do uszczelniania odpływów w podłogach pod okładzinami ceramicznymi, przy wykonywaniu­ powłok uszczelniających.