produkty

Lotnisko Balice w Krakowie

Największy regionalny port lotniczy w Polsce, obsługujący miliony pasażerów z całego świata. Lotnisko Kraków Balice, bo o nim mowa, w 2036 roku będzie chciało obsłużyć aż 12 milionów podróżujących. W tym przypadku niezbędne było rozpoczęcie prac budowlano-modernizacyjnych, obejmujących rozbudowę poczekalni odlotowych oraz pirsu zachodniego, a także odświeżenie wewnętrznego układ komunikacyjnego.

Wybierając produkty, które sprostają tak wymagającej inwestycji, zaproponowaliśmy rozwiązania, które zapewniły najwyższą jakość oraz trwałość, nie pomijając tym samym względów estetycznych. Do Balic dostarczyliśmy szeroką gamę produktów Sopro – zaprawy klejowe, folie i zaprawy fugowe.

Zastosowane produkty

produkty

FF 450

Wysokoelastyczna zaprawa klejowa

Wysokolastyczna, cementowa zaprawa klejowa cienkowarstwowa do przyklejania i mocowania płytek ceramicznych, niewrażliwych na przebarwienia kamieni naturalnych i konglomeratów. Przeznaczona do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych, przemysłowych, obszarach wilgotnych i mokrych, basenach, salach operacyjnych, na podłogach i ścianach ogrzewanych oraz na powierzchniach zewnętrznych jak – balkony, tarasy i elewacje.

produkty

TR 414

Wysokoelastyczna zaprawa klejowa średniowarstwowa z trasem

Zawierająca tras reński wysokoelastyczna, cementowa zaprawa średniowarstwowa. Do przyklejania płytek ceramicznych, płyt Cotto, niewrażliwych na przebarwienia płyt z kamienia naturalnego, betonu i gresu. Szczególnie do płyt wielkoformatowych, o mocno profilowanej spodniej powierzchni i dużej tolerancji grubości. Na balkony, tarasy, podłogi i ściany ogrzewane oraz stare okładziny układane metodą „płytka na płytkę”. Do szpachlowania nierówności, do 20 mm. Zawartość trasu reńskiego zmniejsza ryzyko powstawania przebarwień i wykwitów.

produkty

FDF 525

Folia w płynie

Wysokoelastyczna, jednoskładnikowa, mostkująca rysy płynna powłoka z tworzywa sztucznego bez rozpuszczalników, do uszczelniania ścian i podłóg wykładanych płytkami i płytami. Chroni przed wodą działającą bez ciśnienia w obciążonych wilgocią pomieszczeniach, np. łazienkach, natryskach, umywalniach, pomieszczeniach sanitarnych­.

produkty

Saphir®

Fuga perłowa 1-6 mm

Cementowa, elastyczna, odporna na wodę i zabrudzenia, łatwo zmy­walna za­pra­wa fugowa do spoinowania glazury i terakoty. Nadaje się również do spoinowania płytek o niskiej nasiąkliwości. Gładka powierzchnia fugi, jak również trwałość kolorów wpływają na jej estetyczny wygląd.

produkty

Sopro Silicon

Silikon sanitarny

Trwale elastyczny, sieciujący kwasem octowym, bez zawartości oksymów, odporny na oddziaływanie chemikaliów, silikonowy materiał do uszczelniania i elastycznego wypełniania szczelin łączących i dylatacyjnych w obszarach sanitarnych, jak również na balkonach, tarasach i basenach kąpielowych.