produkty

Granaria na Wyspie Spichrzów w Gdańsku

Nabrzeże Motławy z niezwykle charakterystyczną Wyspą Spichrzów to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Gdańsku. Zniszczony w czasie wojny i pozostawiony na 72 lata obszar, dziś zyskuje swój dawny blask – w całkowicie nowoczesnym wydaniu. Granaria to wyjątkowe przedsięwzięcie, które łączy potrzeby nowoczesnego europejskiego miasta z poszanowaniem jego dziedzictwa i bogatej historii. To kompleksowa koncepcja urbanistyczna, w skład której wejdą apartamenty, obiekty handlowo-usługowe, podziemny parking oraz nowoczesny hotel z licznymi salami konferencyjnymi. Projekt dopełni ogólnodostępny plac i nowy most dla pieszych łączący go z centrum miasta. Nazwa inwestycji nawiązuje do łacińskiego słowa spichlerz, a także do oficjalnej nazwy jednej z dawnych dzielnic Gdańska. To tutaj pierwsze spichlerze pojawiły się ponad 600 lat temu, a aż 340 z nich jest u szczytu swojej świetności. Zaprojektowana w duchu Nowej Urbanistyki Granaria to powrót do klasycznej struktury przestrzeni miejskiej, opartej na lokalnej historii, klimacie, ekologii, mieszance funkcjonalnej i tradycji budowlanej. Projekt ma na celu zachowanie pozostałości historycznych spichlerzy, a jednocześnie stworzenie nowej przestrzeni z bogatą ofertą zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Projekt znalazł się wśród 4 finalistów w kategorii Urban Project prestiżowej nagrody MIPIM Awards, zwanej branżowymi Oskarami. Gama zapraw klinkierowych z trasem – Sopro KMT zadbała o nienaganną elewację.

Zastosowane produkty

produkty

KMT

Zaprawa do klinkieru z trasem

Hydraulicznie wiążąca zaprawa cementowa z dodatkiem trasu do muro­wa­nia i fugowania murów z cegły klinkierowej. Zapewnia całkowitą prze­puszczalność pary wodnej przy wysokiej szczelności materiału i nie dopu­sz­cza poprzez swoją elastyczność do powstawa­nia rys skurczo­wych. Spoina muru jest całkowicie odporna na czynniki atmosferyczne, mróz i oddziaływania środowiskowe. Dodatek trasu reńskiego radykal­nie zmnie­jsza ryzyko powstawania wykwitów i przebarwień na spoinie oraz na cegłach.

produkty

VF 419

Wielofunkcyjna, wysokoelastyczna zaprawa klejowa do podłóg szybkowiążąca

Szybkowiążąca, wysokoelastyczna, cementowa zaprawa klejowa cienko-, średniowarstwowa lub półpłynna, do układania płytek i płyt na podłogach. Szczególnie do gresów, płyt wielkoformatowych, ciemniejszych, odpornych na odkształcenia kamieni naturalnych. Nadaje się na podłogi ogrzewane, mocno obciążone posadzki w obiektach handlowych i przemysłowych oraz na balkony, tarasy i do basenów. Optymalna urabialność dzięki ulepszeniu tworzywami sztucznymi i wzmocnieniu włóknami. Nadaje się na uszczelnienia zespolone. Zalecana w przypadkach, gdy konieczne jest szybkie ­wykonanie prac glazurniczych.

produkty

FF 450

Wysokoelastyczna zaprawa klejowa

Wysokolastyczna, cementowa zaprawa klejowa cienkowarstwowa do przyklejania i mocowania płytek ceramicznych, niewrażliwych na przebarwienia kamieni naturalnych i konglomeratów. Przeznaczona do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych, przemysłowych, obszarach wilgotnych i mokrych, basenach, salach operacyjnych, na podłogach i ścianach ogrzewanych oraz na powierzchniach zewnętrznych jak – balkony, tarasy i elewacje.

produkty

FBK 372

Uelastyczniona zaprawa klejowa do przyklejania płytek i murowania

Uelastyczniona, zawierająca włókna, cementowa zaprawa klejowa cienkowarstwowa do przyklejania i mocowania płytek ceramicznych (glazury, terakoty), klinkierowych i kamionkowych, gresu małego formatu oraz odpornych na przebarwienia płyt z kamienia naturalnego, płyt łupanych i podobnych materiałów budowlanych na ścianach i podłogach. Również do cienkowarstwowego murowania cegieł i elementów wapienno-piaskowych (silikatów) oraz bloczków z betonu komórkowego. Do stosowanie w pomieszczeniach mieszkalnych, wilgotnych i mokrych.

produkty

AMT 468

Szpachla wyrównawcza z trasem

Stabilna, szybkowiążąca, cementowa, szara zaprawa szpachlowa do wygładzania i napraw powierzchni ścian i podłóg z betonu, tynku, murów, jastrychów. Szczególnie jako tynk wyrównawczy oraz warstwa tworząca spadki w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych oraz na balkonach i tarasach.

produkty

DF 10®

Design Fuga Flex 1-10 mm

Cementowa, elastyczna, szybkowiążąca zaprawa fugowa o trwałych barwach i wysokiej wytrzymałości, o klasyfikacji CG2 WA wg PN-EN 13888, nie tworząca osadów wapiennych na powierzchni. Do spoinowania wszystkich okładzin ceramicznych i z kamienia naturalnego. Zwiększona ochrona przed rozwojem pleśni i mikroorganizmów oraz brak osadów wapiennych zapewnia trwale utrzymujący się estetyczny wygląd fugi w pomieszczeniach i na zewnątrz, a szczególnie w obszarach narażonych na oddziaływanie wilgoci. Dzięki efektowi perlenia oraz zastosowaniu technologii Hydrodur® fugę cechuje zwiększona odporność na przenikanie wody i zabrudzenia. Również nadaje się do stosowania na tarasach i balkonach, na podłogach ogrzewanych, w basenach kąpielowych oraz do fugowania cienkich płytek i płyt (≤ 4 mm).

produkty

DSF® 523

Elastyczna zaprawa uszczelniająca jednoskładnikowa

Jednoskładnikowa, cementowa zaprawa uszczelniająca do wytwarzania elastycznych powłok nie przepuszczających wody i mostkujących pęknięcia. Przy renowacji istniejących, trwałych i nośnych okładzin z płytek ceramicznych na balkonach i tarasach (metodą „płytka na płytkę”). Do stosowania w pomieszczeniach mokrych (łazienkach, natryskach, pralniach, kuchniach) pod okładzinami i wykładzinami z płytek ceramicznych, w basenach kąpielowych, na balkonach i tarasach pod okładzinami i wykładzinami z płytek ceramicznych jak i pod deski tarasowe i płyty na podkładkach dystansowych, w podziemnych częściach budynku, w zbiornikach na wodę użytkową. Posiada Krajową Ocenę Techniczną ITB-KOT-2017/0027.