produkty

Galeria handlowa Wroclavia we Wrocławiu

Galeria Wroclavia – usytuowana w samym sercu stolicy Dolnego Śląska, to obiekt z wielu powodów wyjątkowy. Nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe, uzupełnione o przestrzeń biurową – posiada powierzchnię 71 tys. m2. Na terenie obiektu znajduje się ok. 200 sklepów, restauracji, kawiarni, punktów usługowych, a także kino, klub fitness, sala zabaw dla dzieci itp.

Obiekt ten charakteryzuje doskonale zaprojektowana bryła i designerskie wnętrze. Budynek kontrastujący z historyczną zabudową Wrocławia wpisuje się we współczesną tkankę miasta jako symbol architektury XXI wieku. Inspiracją do powstania Wroclavii była tu natura, a w szczególności ponad 300-letni zabytkowy dąb „Przewodnik”, który wita gości przy wejściu głównym. Nawiązuje do niego kształt wejść (tzw. urban conopy) oraz wnętrza centrum, których poziomy odwołują się do warstw lasu. Zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz zastosowano najwyższej jakości naturalne materiały i formy (m.in. drewno i marmur), które podkreślają reprezentacyjny charakter budynku oraz stosowaną w projekcie zasadę zrównoważonego rozwoju.

O niezawodność i trwałość okładzin w łazienkach i częściach wspólnych dbają tu flagowe rozwiązania Sopro – uszczelnienia, zaprawy klejowe, fugi oraz silikony.

Zastosowane produkty

produkty

FKM® XL 444

Multifunkcyjna, wysokoelastyczna, odkształcalna, super lekka zaprawa klejowa S1

Bardzo wydajna, multifunkcyjna, wysokoelastyczna, odkształcalna, o zredukowanym pyleniu, bardzo lekka, cementowa zaprawa klejowa o szerokim spektrum zastosowań, ulepszona zwiększonym dodatkiem tworzyw sztucznych. Do przyklejania ceramicznych okładzin ściennych i podłogowych oraz niewrażliwych na przebarwienia płytek z kamienia naturalnego na wszystkich podłożach. Szczególnie zalecana do układania gresów wielkoformatowych na ścianach i podłogach. Nadaje się do stosowania na podłogach i ścianach ogrzewanych i uszczelnieniach zespolonych, w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych i przemysłowych; również pomieszczenia wilgotne i mokre, baseny kąpielowe, sale operacyjne oraz na balkony, tarasy i elewacje.

produkty

FF 450

Wysokoelastyczna zaprawa klejowa

Wysokolastyczna, cementowa zaprawa klejowa cienkowarstwowa do przyklejania i mocowania płytek ceramicznych, niewrażliwych na przebarwienia kamieni naturalnych i konglomeratów. Przeznaczona do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych, przemysłowych, obszarach wilgotnych i mokrych, basenach, salach operacyjnych, na podłogach i ścianach ogrzewanych oraz na powierzchniach zewnętrznych jak – balkony, tarasy i elewacje.

produkty

Saphir®

Fuga perłowa 1-6 mm

Cementowa, elastyczna, odporna na wodę i zabrudzenia, łatwo zmy­walna za­pra­wa fugowa do spoinowania glazury i terakoty. Nadaje się również do spoinowania płytek o niskiej nasiąkliwości. Gładka powierzchnia fugi, jak również trwałość kolorów wpływają na jej estetyczny wygląd.

produkty

Sopro Silicon

Silikon sanitarny

Trwale elastyczny, sieciujący kwasem octowym, bez zawartości oksymów, odporny na oddziaływanie chemikaliów, silikonowy materiał do uszczelniania i elastycznego wypełniania szczelin łączących i dylatacyjnych w obszarach sanitarnych, jak również na balkonach, tarasach i basenach kąpielowych.

produkty

FDF 525

Folia w płynie

Wysokoelastyczna, jednoskładnikowa, mostkująca rysy płynna powłoka z tworzywa sztucznego bez rozpuszczalników, do uszczelniania ścian i podłóg wykładanych płytkami i płytami. Chroni przed wodą działającą bez ciśnienia w obciążonych wilgocią pomieszczeniach, np. łazienkach, natryskach, umywalniach, pomieszczeniach sanitarnych­.