produkty

Rewitalizacja Ulic w Ustce

Stara osada rybacka to założona w średniowieczu na planie owalnicy najstarsza część Ustki. Kształt tej dzielnicy można dostrzec między ulicami Marynarki Polskiej a Czerwonych Kosynierów. Ten rejon miasta charakteryzuje się wąskimi uliczkami i niewielkimi domami. Dzisiejsza starówka ustecka to najbardziej klimatyczne miejsce w mieście. Tu w zaciszu znajdują się urocze kafejki, a spacerując wąskimi uliczkami można podziwiać pomorską kratę, czyli charakterystyczne szachulcowe chaty rybackie. Tuż obok chat wmontowano w chodniki odlane z brązu ryby poławiane przez usteckich rybaków w Bałyku. Odlewom towarzyszą opisy oraz informacje o usteckich zabytkach. Wszystko to można zobaczyć na obszarze ulic Marynarki Polskiej oraz Czerwonych Kosynierów. W tym obszarze zrealizowana została przebudowa ulic Perłowej, Nadmorskiej i Pomorskiej, przy których swój udział miało Sopro.

Zastosowane produkty

produkty

EPF 594

Fuga epoksydowa, dwuskładnikowa do kostki brukowej

Dwuskładnikowa, nie zawierająca rozpuszczalników, na bazie emulgującej żywicy epoksydowej zaprawa fugowa na lekko i średnio obciążone nawierzchnie z kostki brukowej i z kamienia naturalnego, jak np. ciągi komunikacyjne, miejsca postojowe, drogi dojazdowe, parkingi.

produkty

Fuga PFM

Zaprawa fugowa do kostki brukowej

Cementowa, zawierająca tras, szybkowiążąca zaprawa fugowa do spoinowania okładzin z kostki brukowej i kamienia naturalnego w obszarach lekko, średnio i mocno obciążonych. Dodatek trasu zapobiega powstawaniu wykwitów wapiennych. Szczególnie wskazana do stosowania w obszarach o wysokich obciążeniach mechanicznych na drogach (np. mocno obciążone strefy hamowania, ronda komunikacyjne, ruch samochodów ciężarowych i autobusów), w wysoko obciążonych obszarach usługowych i przemysłowych oraz do budowli ogrodowych i krajobrazowych.