produkty

„FORMAT” Torus w Gdańsku

Obiekt Format to nowoczesny budynek biurowo-usługowy, powstały w kameralnej części Gdańska-Oliwy przy ulicy Droszyńskiego, będącej jednocześnie sercem biznesowego Trójmiasta. Lokalizacja inwestycji w bliskim sąsiedztwie środków komunikacji miejskiej, w tym przede wszystkim stacji SKM i PKP, to ogromny jej atut. Konstrukcja budynku ruszyła w lipcu 2019, a zakończyła się w maju 2021 roku. Powierzchnia użytkowa tego czteropiętrowego biurowca sięga niemal 16 tys. m2. Torus jest inwestorem budynku, natomiast jego projekt powstał w pracowni APA Wojciechowski Architekci. Rozwiązania technologiczne zastosowane w budynku są przyjazne środowisku i zgodne z polityką certyfikacji LEED. Dzięki temu powstała funkcjonalna i optymalna pod względem kosztów eksploatacji inwestycja biurowa, w której układ piętra umożliwi dostosowanie powierzchni do potrzeb nawet najbardziej wymagających najemców w tym niepełnosprawnych. Produkty Sopro zastosowano na klatkach schodowych, rowerowniach oraz łazienkach i w pomieszczeniach mokrych.

Zastosowane produkty

produkty

FF 450

Wysokoelastyczna zaprawa klejowa

Wysokolastyczna, cementowa zaprawa klejowa cienkowarstwowa do przyklejania i mocowania płytek ceramicznych, niewrażliwych na przebarwienia kamieni naturalnych i konglomeratów. Przeznaczona do stosowania w pomieszczeniach mieszkalnych, usługowych, przemysłowych, obszarach wilgotnych i mokrych, basenach, salach operacyjnych, na podłogach i ścianach ogrzewanych oraz na powierzchniach zewnętrznych jak – balkony, tarasy i elewacje.

produkty

DSF® 523

Elastyczna zaprawa uszczelniająca jednoskładnikowa

Jednoskładnikowa, cementowa zaprawa uszczelniająca do wytwarzania elastycznych powłok nie przepuszczających wody i mostkujących pęknięcia. Przy renowacji istniejących, trwałych i nośnych okładzin z płytek ceramicznych na balkonach i tarasach (metodą „płytka na płytkę”). Do stosowania w pomieszczeniach mokrych (łazienkach, natryskach, pralniach, kuchniach) pod okładzinami i wykładzinami z płytek ceramicznych, w basenach kąpielowych, na balkonach i tarasach pod okładzinami i wykładzinami z płytek ceramicznych jak i pod deski tarasowe i płyty na podkładkach dystansowych, w podziemnych częściach budynku, w zbiornikach na wodę użytkową. Posiada Krajową Ocenę Techniczną ITB-KOT-2017/0027.

produkty

FDF 525

Folia w płynie

Wysokoelastyczna, jednoskładnikowa, mostkująca rysy płynna powłoka z tworzywa sztucznego bez rozpuszczalników, do uszczelniania ścian i podłóg wykładanych płytkami i płytami. Chroni przed wodą działającą bez ciśnienia w obciążonych wilgocią pomieszczeniach, np. łazienkach, natryskach, umywalniach, pomieszczeniach sanitarnych­.

produkty

S-GRUNT PRO GP 263

Głęboko penetrujący grunt szybkoschnący

Szybkoschnący, nie zawierający rozpuszczalników, podkład gruntujący na bazie najwyższej jakości żywicy syntetycznej do podłoży o dużej i zróżnicowanej chłonności, jak beton, tynki i gładzie gipsowe (pod kleje do tapet i farby), płyty gipsowo-kartonowe, mury i jastrychy cementowe. Do gruntowania podłoża pod mineralne kleje, tynki, masy szpachlowe, uszczelnienia zespolone, farby i kleje do tapet.

produkty

GD 749

Koncentrat gruntujący do podłoży chłonnych

Wysoko skoncentrowany, nie zawierający rozpuszczalników, szybkoschnący podkład na bazie żywicy syntetycznej, ­jasnoniebieski, przezroczysty po wyschnięciu, do podłoży o dużej i zróżnicowanej chłonności. Do gruntowania jastrychów cementowych i anhydrytowych, płyt gipsowo-kartonowych i gipsowo-włóknowych, tynków cementowo-wapiennych i gipsowych. Przy chłonnych podłożach cementowych podkład rozcieńczyć wodą. W przypadku podłoży gipsowych i anhydrytowych nie rozcieńczać.

produkty

Sopro Silicon

Silikon sanitarny

Trwale elastyczny, sieciujący kwasem octowym, bez zawartości oksymów, odporny na oddziaływanie chemikaliów, silikonowy materiał do uszczelniania i elastycznego wypełniania szczelin łączących i dylatacyjnych w obszarach sanitarnych, jak również na balkonach, tarasach i basenach kąpielowych.

produkty

MarmorSilicon

Silikon do kamieni naturalnych

Trwale elastyczny, neutralnie sieciujący, bez zawartości oksymów, silikonowy materiał uszczelniający do elastycznego wypełniania szczelin łączących i dylatacyjnych w okładzinach z kamienia naturalnego, płyt betonowych i w połączeniu z metalem.

produkty

PUK 503

Klej poliuretanowy

Dwuskładnikowy, biały klej poliuretanowy na bazie żywic reaktywnych do przyklejania i osadzania okładzin ceramicznych i kamiennych, płyt betonowych, płyt z konglomeratów, szkła i mozaiki szklanej, szczególnie na podłożach drewnianych, gipsowych materiałach budowlanych oraz na metalu. Do stosowania w przypadku podwyższonych wymagań w zakresie przyczepności, elastyczności i wodoszczelności na podłożach krytycznych. Nadaje się na podłogi i ściany ogrzewane.

produkty

FDP 558

Płyty izolacyjne

Płyty z włókien poliestrowych, wytworzone na bazie żywic syntetycznych, prasowane i kaszerowane flizeliną, o grubości 2 mm / 4 mm / 7 mm / 9 mm / 12 mm, do izolacji akustycznej i termicznej w połączeniu z okładzinami ceramicznymi i z kamieni naturalnych oraz do likwidowania naprężeń na podłożach krytycznych i skłonnych do odkształceń. Wskazane również pod wykładziny dywanowe, parkiet, elastyczne wykładziny podłogowe z PVC, kauczuku, linoleum itp.