produkty

Collegium Pharmaceuticum Wydziału Farmacji UM w Poznaniu

Na obrzeżach poznańskiego Łazarza, wybudowano budynek Collegium Pharmaceuticum Wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W nowym gmachu mieściły się będą rozproszone dzisiaj po całym mieście katedry, laboratoria i zakłady. Collegium Pharmaceuticum to trzy połączone ze sobą budynki o łącznej powierzchni 16 000 metrów kwadratowych. W budynkach salach mieszczą się  sale dydaktyczno-naukowe, a pomiędzy nimi stanie laboratorium Centrum Innowacyjnej Technologii Farmaceutycznej (CITF).

Zastosowane produkty

produkty

FEP plus

Fuga epoksydowa plus 2-12 mm

Dwuskładnikowa, wysokowytrzymała, epoksydowa zaprawa fugowa i klej do płytek i płyt ceramicznych w przypadku oddziaływania wód agresywnych, chemikaliów i kwasów (prosimy zapoznać się z Tabelą odporności chemicznej, zawartą w karcie technicznej produktu!), tłuszczów, oddziaływania wypłukującego oraz obciążeń wysokim ciśnieniem wody. Do klejenia drobnej mozaiki szklanej, porcelanowej i ceramicznej, szczególnie wtedy, gdy wskazana jest jednakowa barwa zaprawy klejowej i fugowej. Spełnia wymagania RG dla fug na bazie żywic reaktywnych zgodnie z normą PN-EN 13888 oraz R2 dla klejów reaktywnych zgodnie z normą PN-EN 12004. Szczególnie do stosowania w obszarach usługowych i przemysłowych, laboratoriach, kuchniach przemysłowych, basenach (z wodą termalną), balkonach i tarasach oraz na podłogach ogrzewanych.

produkty

FDF 525

Folia w płynie

Wysokoelastyczna, jednoskładnikowa, mostkująca rysy płynna powłoka z tworzywa sztucznego bez rozpuszczalników, do uszczelniania ścian i podłóg wykładanych płytkami i płytami. Chroni przed wodą działającą bez ciśnienia w obciążonych wilgocią pomieszczeniach, np. łazienkach, natryskach, umywalniach, pomieszczeniach sanitarnych­.

produkty

DBF 638

Taśma uszczelniająca

Systemowa taśma uszczelniająca z fizelinową częścią montażową do wodoszczelnego i elastycznego przykrywania szczelin dylatacyjnych i narożnych w połączeniu z uszczelnieniami zespolonymi Sopro DSF® 423 i 523, Sopro TDS 823 i Sopro FDF 525 pod płytkami ceramicznymi i kamiennymi.

produkty

GD 749

Koncentrat gruntujący do podłoży chłonnych

Wysoko skoncentrowany, nie zawierający rozpuszczalników, szybkoschnący podkład na bazie żywicy syntetycznej, ­jasnoniebieski, przezroczysty po wyschnięciu, do podłoży o dużej i zróżnicowanej chłonności. Do gruntowania jastrychów cementowych i anhydrytowych, płyt gipsowo-kartonowych i gipsowo-włóknowych, tynków cementowo-wapiennych i gipsowych. Przy chłonnych podłożach cementowych podkład rozcieńczyć wodą. W przypadku podłoży gipsowych i anhydrytowych nie rozcieńczać.

produkty

Saphir®

Fuga perłowa 1-6 mm

Cementowa, elastyczna, odporna na wodę i zabrudzenia, łatwo zmy­walna za­pra­wa fugowa do spoinowania glazury i terakoty. Nadaje się również do spoinowania płytek o niskiej nasiąkliwości. Gładka powierzchnia fugi, jak również trwałość kolorów wpływają na jej estetyczny wygląd.

produkty

Sopro Silicon

Silikon sanitarny

Trwale elastyczny, sieciujący kwasem octowym, bez zawartości oksymów, odporny na oddziaływanie chemikaliów, silikonowy materiał do uszczelniania i elastycznego wypełniania szczelin łączących i dylatacyjnych w obszarach sanitarnych, jak również na balkonach, tarasach i basenach kąpielowych.

produkty

FBK 372

Uelastyczniona zaprawa klejowa do przyklejania płytek i murowania

Uelastyczniona, zawierająca włókna, cementowa zaprawa klejowa cienkowarstwowa do przyklejania i mocowania płytek ceramicznych (glazury, terakoty), klinkierowych i kamionkowych, gresu małego formatu oraz odpornych na przebarwienia płyt z kamienia naturalnego, płyt łupanych i podobnych materiałów budowlanych na ścianach i podłogach. Również do cienkowarstwowego murowania cegieł i elementów wapienno-piaskowych (silikatów) oraz bloczków z betonu komórkowego. Do stosowanie w pomieszczeniach mieszkalnych, wilgotnych i mokrych.